Rehabilitacja dla dorosłych

Oferujemy indywidualną rehabilitację, opartą na najwyższych standardach. Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone są przez profesjonalną i doświadczoną kadrę fizjoterapeutów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, jak również przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. Rehabilitacja dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Specjalizujemy się w rehabilitacji opartej na:

  1. Masażach,
  2. Terapii manualnej,
  3. Kinesiotaping-u.

Dlaczego warto skorzystać z rehabilitacji DLA DOROSŁYCH w Centrum Feniks?

  • Współpracujemy z doświadczonymi fizjoterapeutami, którzy zapewniają kompleksową obsługę.
  • Korzystamy z nowoczesnego sprzętu i nowoczesnych metod rehabilitacji, przynoszących zadowalające  efekty.
  • Zapewniamy przyjazną atmosferę i profesjonalną opiekę medyczną.

MASAŻ

Masaż – mający swoje źródło w Chinach – stanowi najstarszą znaną metodę fizjoterapeutyczną. Polega na doborze różnych technik i chwytów manualnych, które w sposób mechaniczny wpływają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a na drodze odruchowej na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy oraz na narządy wewnętrzne. Jest znakomitym uzupełnieniem leczenia zachowawczego i pooperacyjnego oraz ważnym elementem profilaktyki przy bólach głowy, karku i pleców.

Zapewniamy szeroką ofertę masaży, tak aby każdy pacjent znalazł u nas coś dla siebie. Jakie masaże  wykonujemy w Centrum Zdrowia i Rehabilitacji Feniks?

  • leczniczy/klasyczny (kończyn, pleców, kręgosłupa) – wykonywany w oparciu o nowoczesne techniki manualne stymulujące tkanki miękkie oraz stawy. Przywraca i poprawia prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchu. Wskazany jest przy dolegliwościach kręgosłupa oraz jako uzupełnienie postępowania pooperacyjnego. Stosowany przy dolegliwościach somatycznych, spowodowanych zwiększonym napięciem mięśniowym, np. przy zespołach przeciążeniowych, stresie, bólach głowy, szyi, sztywność mięśni, karku i inne. Stosowany jest również jako profilaktyka zespołów bólowych z uwagi  na działanie rozluźniające mięśnie i narządy wewnętrzne.
  • relaksacyjny z elementami aromaterapii – pomaga zharmonizować stan psychiczny i fizyczny pacjenta,  poprzez pełne wyciszenie i relaksację, możliwą dzięki obniżeniu napięcia mięśniowego.
  • „bańką chińską” – zabieg, który ma zastosowanie podczas leczenia dolegliwości bólowych, mięśniowych lub w kosmetyce, podczas walki z cellulitem, rozstępami oraz przy modelowaniu sylwetki.
  • masaż kobiet w ciąży – specjalistyczny zabieg dla kobiet w ciąży pojedynczej, wykonywany w drugim trymestrze ciąży. Jego głównym celem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych kręgosłupa, obrzęków oraz wyciszenie.
  • maderoterapia – rodzaj masażu silnie drenującego, realizowanego szczególnie podczas terapii antycellulitowej. Idealny dla pacjentek, które mają pękające naczynka lub tendencje do powstawania siniaków na nogach.
  • limfatyczny – drenaż limfatyczny polega na uciskaniu i pocieraniu skóry poprzez zastosowane określonych technik i specjalistycznych ruchów tak, by przepchnąć nagromadzoną limfę, likwidując obrzęk i poprawiając krążenie chłonki.
  • centryfugalny – inaczej zwany masażem stawowym, stosowany przy schorzeniach ortopedycznych i reumatycznych struktur okołostawowych (torebka stawowa, więzadła, ścięgna) oraz po urazach stawowych jak np. skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia.
  • masaż twarzy/szyi/dekoltu – zabieg relaksujący i regenerujący, mający na celu pobudzenie krążenia, ujędrnienie skóry i przeciwdziałanie powstawaniu zmarszczek, zapewniając zdrowy wygląd.

TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna to uznana metoda fizjoterapii. Terapeuta uciskając odpowiednie punkty na ciele, dociera do miejsc bolesnych i przywraca równowagę mięśniową. Terapia manualna to forma masażu stosowana w leczeniu dolegliwości kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich. Terapia manualna wykorzystuje naturalne możliwości ludzkiego ciała. Uciskanie zablokowanych punktów ma pobudzić organizm do samoobrony.  Zalecana jest nie tylko dla osób z dolegliwościami bólowymi, przy bólach kręgosłupa i w ostrej fazie bólowej. Metoda ta wskazana jest również przy zaburzeniach równowagi, bólach pleców, barków, łokci, krzyża, dolegliwości związanych z dyskopatią, rwą kulszową, rwą ramienną, drętwieniem kończyn, itp.

Jest najstarszą metodą fizjoterapeutyczną i pochodzi z Chin. Polega na doborze różnych technik i chwytów manualnych, które w sposób mechaniczny wpływają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a na drodze odruchowej na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy oraz na narządy wewnętrzne. Jest znakomitym uzupełnieniem leczenia zachowawczego i pooperacyjnego oraz ważnym elementem profilaktyki przy bólach głowy, karku i pleców.

KINESIOTAPING

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna polegająca na aplikowaniu na ciało, w ściśle określony sposób, nierozciągliwej lub elastycznej taśmy w postaci wyciętych przez terapeutę plastrów. Stąd inna nazwa tej terapii to „plastrowanie dynamiczne”. Ma na celu głównie łagodzenie bólu oraz poprawienie krążenia i zapobieganie  skurczom. Naklejona taśma delikatnie unosi skórę i zwiększa w ten sposób przestrzeń, jaka tworzy się między nią a mięśniami – właśnie ten efekt jest kluczowy dla działania kinestiotapingu. Odpowiednie naklejenie plastra, poprzez redukcję napięcia na receptory skórne, ma również wpływ na odczuwanie bólu, który jest jednym ze wskazań do kinesiotapingu.

Metoda jest powszechnie używana przez terapeutów i lekarzy w pracy nie tylko ze sportowcami, ale także kobietami w ciąży, osobami z poważnymi chorobami neurologicznymi, po operacjach chirurgicznych, przy pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami postawy ciała, dziećmi ze skrzywieniami kręgosłupa, oraz pracownikami biurowym.

Facebook